Keď do Turecka, tak s komplet službami

Ak ste už dovolenku v Turecku strávili, tak mi určite dáte za pravdu. Ak sa do tejto krajiny ešte len chystáte, tak si nasledujúce rady vezmite k srdcu. Verte, že si ušetríte mnohé starosti. Keď sme šli do Turecka po prvýkrát my, zaplatili sme si letenky a ubytovanie samostatne. Neriešili sme to teda cez cestovnú kanceláriu, pretože sa nám zájazdy zdali predražené a hlavne sme chceli mať všetko podľa seba. No a to bola tá najväčšia chyba. Vyššia cena zájazdu cez cestovnú kanceláriu, v konečnom dôsledku vôbec nie je vyššia, pretože ak budete riešiť všetko samostatne, tak môžete za služby v tejto krajine, nakoniec, zaplatiť omnoho viac. Ale pekne postupne.Donut so šalátom na bielom tanieri s vidličkou
Prvá dovolenka v Turecku sa razom zmenila na takú malú katastrofu. V hoteli sme mali iba raňajky. Zvyšok dňa sa razom zmenil za honbou za jedlom. Niekedy sme sa cítili ako jaskynní ľudia, ktorí si musia niečo uloviť. Priamo v rezortoch bolo všetko pekne predražené. V meste boli síce ceny prijateľné, no nájsť reštauráciu s vhodným jedlom, už nebolo až tak jednoduché. Prečo? Turecké reštaurácie majú jedno špecifikum. Každá z nich je zameraná na jeden konkrétny druh jedla. Takže ak niekde pripravujú tureckú špecialitu, ktorá ale vám chutiť nebude, nič iné si v danom podniku nedáte. Žena raňajkuje lievance a ovocím a kávou pri bielom malom stoleNehovorím, že toto jedlo bolo zlé, no ak máte chuť na niečo obyčajné, tak vám držím palce. Ak si myslíte, že si prečítate jedálny lístok a budete mať vo veciach jasno, tak zabudnite. Väčšina lístkov bola napísaná výhradne v turečtine a angličtina čašníkov taktiež nebola na vysokej úrovni.
Ak sa teda vyberiete do tejto krajiny, zakúpte si jednoznačne dovolenku Turecko last minute all inclusive Happy Travel. Last minute, to už je samozrejme na vás, no môžem povedať, že je to určite cenovo výhodnejšia voľba. Zamerajte sa však hlavne na to, aby ste v cene zájazdu mali zabezpečenú aj celodennú stravu, ideálne aj pitie. Verte, že si ušetríte mnoho času, problémov a aj peňazí.