Na problémy s erekciou

Väčšina mužov si myslí, že ide o psychickú poruchu, ale ťažkosti s erekciou často vznikajú v dôsledku niektorých ochorení alebo užívania určitých liekov – a tým sa dá takmer úplne vyhnúť. Drogy, alkohol a zlá strava, teda to isté, čo vás pripravuje o zdravie a mladosť, vás môže pripraviť aj o erekciu. Problémy s erekciou môžu vznikať postupne alebo sa objaviť v jednom momente. Ak sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými radami, môžete týmto problémom zabrániť!

impotence
 
Nepite alkohol
Alkohol môže povzbudiť túžbu, ale znižuje výkon, predovšetkým z dlhodobého hľadiska. Niekoľko pohárikov pred pohlavným stykom môže mať za následok ťažkosti s dosiahnutím úplnej erekcie. 80% mužov, ktorí pijú veľa alkoholu, trpí vedľajšími účinkami vrátane problémov s erekciou, sterility a straty záujmu o sex. Alkoholizmus môže časom viesť k zániku buniek vo vajíčkach, ktoré strácajú na objeme, a poklesu libida.

Začnite cvičiť
Pravidelné cvičenie vám zlepší fyzickú kondíciu, a tým sebavedomie. Vedci zistili, že cvičenie samo o sebe môže pôsobiť ako afrodiziakum. Mužom, ktorí cvičili 60 minút trikrát týždenne, sa podľa štúdie uskutočnenej na University v Kalifornii v San Diegu zlepšil sexuálny život. Účastníci výskumu vypovedali, že sa častejšie oddávali sexu a mali ešte uspokojivejší orgazmus. Ich sexuálny život sa zlepšoval zároveň s ich telesnou kondíciou.
 
Prestaňte fajčiť
Keď vám nenaženie strach rakovina, čo hovoríte na otázku účinkov fajčenia na sex? ,,Nikotín sťahuje cievy a krv nedostatočne prúdi do penisu. Dlhodobé fajčenie preto môže vážne narušiť erekciu”. Keď fajčiari prestanú fajčiť, množstvo problémov s erekciou zmizne.
 
Pozor na lieky!
O erekciu vás môžu pripraviť aj lieky, ktoré užívate. Niektoré lieky na predpis znižujú sexuálnu túžbu a vyvolávajú problémy s erekciou. Patria medzi ne predovšetkým antidepresíva, lieky na krvný tlak a lieky na vredy.
 
zubař

Udržiavajte si pevné zdravie
Ischemická choroba srdca, rakovina, vysoký krvný tlak, obezita a cukrovka môžu u mužov spôsobiť impotenciu.
 
Pamätajte na svoju mužnosť
Ide to stále dokola! Na to, aby mali muži zdravú erekciu, musia ju mať často. Mladí muži majú približne 6 erekcií za noc, pretože do penisu sa tak krvou dostáva potrebný kyslík. S pribúdajúcimi rokmi majú muži čoraz menej erekcií, čo má vplyv na zdravie.
 
Považujte to za dlhší a lepší sex
Aj keď ste stelesnením zdravia, v staršom veku vám bude trvať dlhšie kým dostanete erekciu. Znamená to, že vy a vaša partnerka budete musieť venovať viac času predohrám, čo samozrejme nie je nič nepríjemné.
 
Neponáhľajte sa s implantátom
Hoci aj to je jedna z možností, muži by nemali pri problémoch s erekciou neuvážene podstupovať operáciu, kým nevyskúšajú iné možnosti. V mnohých prípadoch vôbec nemusí ísť o vážny problém. V dospievaní, v dvadsiatke a tridsiatke muži dosahujú erekciu ľahko a automaticky.

4.4
07