Výhody a nevýhody poschodových postelí

Ak premýšľate nad kúpou poschodovej postele pre svoje deti, radi vám s výberom pomôžeme www.ivanna.sk/preco-nakupovat-prave-poschodove-postele/. Ponúkame vám prehľad výhod a nevýhod:

patrová postel

Výhody:

Sú skvelé na prenocovanie
Príbehy o duchoch, vytváranie bunkrov a tanečné choreografie – prenocovanie u kamaráta, kamarátky je pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou detstva. Návšteva viac nemusí spať na tvrdej podlahe v spacáku, pretože poschodová posteľ poskytne dostatok pohodlia pre obe deti.
V ponuke sú dokonca ajtrojlôžkové poschodové postele. Väčšinou tá spodná posteľ je dvojlôžková, takže keď pri čítaní rozprávky svojmu dieťaťu zaspíte, nemusíte sa báť, že vaše dieťa nebude mať dostatok pohodlia.

Dajú sa ľahko oddeliť
Do poschodovej postele sa určite oplatí investovať, pretože rastie s vašimi deťmi. Keď vaše deti prídu do puberty, posteľ jednoducho rozdelíte na dve samostatné lôžka.

Poskytujú súkromie v spoločnej miestnosti
Niekedy je zdieľanie jednej izby nevyhnutné kvôli priestorovým obmedzeniam. Len preto, že deti zdieľajú jednu izbu, neznamená to, že nebudú mať priestor na súkromie. Stačí len šikovne použiť záclonu a ku každému lôžku umiestniť lampičku.

Nevýhody:

Spanie vyššie nad zemou
Ako rodičia sa obávame o naše deti, je to prirodzené. Nemusíte sa však obávať, všetky poschodové lôžka majú pevné konštrukcie a majú pevné ochranné zábradlie, takže nie je žiadna šanca, že by dieťa spadlo.

Prístup k hornému lôžku
Samozrejme, aby sa dieťa dostalo do postele, musí vyjsť po schodíkoch či rebríku. Preto odporúčame, aby každé dieťa, ktoré spí na hornom lôžku, bolo staršie ako 4 roky. Mnohé z poschodových postelí je vybavených rukoväťami, ktoré umožňujú rýchle a ľahké stúpanie po rebríku.

palanda

Pocit stiesnenosti
Dieťa sa po prvom spánku v poschodovej posteli môže cítiť divne, lebo nie je zvyknuté mať hneď nad posteľou strop. Výrobcovia sa preto snažia, aby tieto postele boli čo najviac otvorené a vzdušné, zároveň ale bezpečné.