Aby nám hokejová výstroj vydržala čo najdlhšie

Ľadový hokej je typ športu, ktorý vyznačuje špecifickou skladbou výstroje. Na tú sú kladené vysoké nároky a pozostáva z viacerých prvkov, pričom hráč na profesionálnej, ale i amatérskej úrovni si musí zaobstarať všetky z nich. V opačnom prípade mu takmer s istotou hrozí zranenie. Nakoľko je hokej typický i svojou tvrdosťou v súbojoch, odporúčame výber jednotlivých časti starostlivo zvážiť. Hokejová výstroj musí svojmu majiteľovi vydržať niekoľko sezón, vieme posunúť niekoľko tipov ako to dosiahnuť.

zápas

Hokejová výstroj a čo jej pomáha

Spomínali sme, že hokejová výstroj má niekoľko častí. Ak si zrátame ceny, za ktoré si dokážeme tieto časti kúpiť v špecializovaných obchodoch, môžeme sa dostať na značne vysokú sumu. Dôležité je preto zabezpečiť výstroji adekvátnu starostlivosť a starať sa o ňu tak, aby nám vydržala niekoľko sezón. Po každom tréningu, či zápase by sme mali výstroj dôkladne vysušiť. Jeden zo základných materiálov na výrobu hokejovej výstroje je ten, ktorý dokáže odpudiť vodu. Jeho vysušenie je preto veľmi náročné a ideálne je výstroj sušiť za teplého a veterného počasia. V období zimy a na jeseň potom odporúčame priestor v blízkosti radiátoru.

Vlhkosť je len jedným problémom, druhým môže snaha zabrániť šíreniu zápachu. Aj tento problém dokážeme vyriešiť pravidelným vetraním. Krátkodobo je možné so zápachom bojovať špeciálnymi sprejmi, ktoré dokážu nepríjemný odor prekryť. Po ukončení sezóny, keď vieme že hokejovú výstroj pár týždňov, až mesiacov potrebovať nebudeme, je dôležité jej jednotlivé časti dôkladne vyčistiť. Niektoré prvky výstroje dokážeme vyčistiť aj praním v domácich podmienkach. Predtým je však potrebné si naštudovať štítky na tejto výstroji, kde nájdeme informácie a rady ako ich prať.

hokej

Medzi výstroj, ktorú si vieme prať doma patrí napríklad dres, nohavice, chrániče ramien a lakťov. Prať odporúčame na krátkych programoch, pri nižšej teplote a samozrejme bez aviváže. Ak sa pýtate, či je možné prať rukavice, tak môžete. Iné ako nylonové, by sme však neodporúčali prať. Celokožené alebo koženkové by sme totižto mohli poškodiť. Následne by sme ich mali nechať vysušiť a v rámci ošetrovania ich môžeme vystriekať antibakteriálnym sprejom. Dôležitou časťou hokejovej výstroje je taktiež prilba, s tou si ťažkú hlavu robiť nemusíme. Rovnako ju vieme dôkladne vyčistiť aj v domácich podmienkach, pričom nám pomôžu bežné čistiace prostriedky vyskytujúce sa v každej domácnosti.

Široký výber kvalitnej hokejovej výstroje nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk.

Publikováno v Nezařazené