Aj retro môže mať moderný dizajn

Produkty a technológie, ktoré pretrvávajú dodnes, je nutné prehodnotiť vzhľadom na potreby dnešného stavu životného prostredia a zaujať taký postoj, ktorý dokáže tento stav zvrátiť alebo aspoň zastaviť. V mnohých odvetviach výroby už vedci nastolili smer zlepšovania a pokrokovejších technologických postupov, aby bol ich vplyv na planétu čo najšetrnejší.

Diódy, ktoré dodajú dostatok svetla

Umelé osvetlenie využívame čoraz viac a dlhšie, častejšie ponocujeme a na to, aby sme tieto aktivity nerobili potme, je osvetlenie žiarovkami najvhodnejšie. Halogénové typy sme už takmer úplne vyradili a už niekoľko rokov ich úspešne zastupujú LED-ky. Táto technológia sa stala žiadanou a vďaka nej sa podarilo vyvinúť led žiarovky e14 svietidlá, ktoré sú energeticky nenáročné, nezaťažujú životné prostredie nezničiteľným odpadom, majú výrazne dlhšiu životnosť, výkon je na úrovni ich predchodcov, no benefitom je ich väčšia variabilnosť a modernejšie dizajnové prevedenie.

LED žiarovky sú obľúbené a najčastejšie používané, a to hlavne kvôli štandardného typu objímky, keď napríklad žiarovka s päticou E14 patrí k typu, ktorý je využívaný najčastejšie, pretože v prípade výmeny nefunkčnej žiarovke vo vašom obľúbenom svietidle nie je nutné, aby ste hneď utekali kupovať celé svietidlo, stačí vymeniť iba žiarovku.

Aj LED žiarovky E14 obsahujú kvalitné čipy SMD alebo COB, predajca ponúka viacero typov a výkonov, ktorých súčasťou sú navyše aj CCD drivery, a tie slúžia na zabránenie blikaniu či jemnému svieteniu aj po vypnutí žiarovky. Zapnúť a vypnúť, zmeniť intenzitu svetla, zvoliť si funkciu stmievania alebo nastaviť inú úroveň osvetlenia umožňuje diaľkový ovládač. Vďaka nemu môže vaša izba zažiariť odtieňom bielej farby podľa momentálnej nálady alebo požadovanej atmosféry, bude mať nádych teplej, neutrálnej alebo studenej bielej farby, je to na vás.

Pokrok v rukách človeka

Tvar moderných LED žiaroviek nemusí vyhovovať milovníkom retro štýlu, tí však majú možnosť zaobstarať si žiarovky z edície RETRO FILAMENT, ktoré už na pohľad pripomínajú staré klasické žiarovky, pretože tiež majú vzhľad pre nich typickej banky. Kvalitu to neovplyvní, svetlo bude rovnako intenzívne a osvetlenie originálne, vaše nároky tak budú naplnené a vy sa môžete tešiť z príjemnej svetelnej atmosféry vo svojom obľúbenom priestore.