Ako ušetriť peniaze aspoň do ďalšej výplaty? Tu je zopár typov

Zruš povolené prečerpanie
Pre tých, ktorým nestačia svoje zarobené peniaze sa budú musieť začať troška krotiť. Tieto peniaze si totiž nepožičiavaš zadarmo. Keď nesplácaš tak ti dlžná suma naďalej rastie. Ak si to aj nezrušíš, tak mysli na to, že pokiaľ nechceš banke vracať oveľa viac ako si si požičal. Radšej do mínusu nechoď.

bankovky

Odkladaj si z výplaty
Výborným spôsobom je si spočítať koľko reálne z výplaty minieš a na základe toho si stanov, koľko si dokážeš mesačne ušetriť. Môžeš vyskúšať si odkladať cez sporiaci účet a ešte aj zarobíš na úrokoch.

Mincové odkladanie
Pri tomto jednoduchom sporení ti postačí len jednoduchý sklenáčik, alebo si môžeš kúpiť na to pokladničku. Zmyslom je, že ak máš v peňaženke veľa drobných mincí, miesto toho aby si ich nechal hodené na pokladni ich vždy vhodíš do pokladničky a šporíš istý čas. Ku koncu ťa výsledný zárobok možno prekvapí.

Nekupuj noviny a TV programy
Noviny stoja okolo 50 centov. Keď si to spočítaš, mesačne ušetríš okolo 15 Eur. Načo si ich vôbec kupovať, keď si noviny môžeš pozrieť ešte v aktuálny deň, večer v televízii. Alebo na internete. To isté platí aj o TV programe.

Nakupuj na internete
Dnes sa už dá všetko kúpiť cez net a vyjde ťa to oveľa lacnejšie. Nie všetko sa dá. Ale keď začneš od oblečenia, môžeš postupne prejsť až k obuvi. Bojíš sa, že kúpiš nesprávnu veľkosť? Stále máš možnosť si veci vyskúšať v kamennej predajni a kúpiť online.

Šetrite elektriku, vodu, plyn
Vyskúšaj v sprche stráviť menej času. Svieť len v izbe, v ktorej si. Odpoj zo zástrčky všetky spotrebiče, pretože také nabíjačky dokážu žrať energiu aj keď nie sú zapojené.

hotovost

Začni nakupovať vo výpredajoch
Nie je to zlé, pretože tomu tovaru nič nie je, len sa ho obchodníci zbavujú, aby mali dosť miesta pre nové veci. Podobne aj v supermarketoch. Ak syru končí záruka za 3 dni a vieš že ho dnes večer zješ, tak si ho kúp. Ušetríš niekedy až 50 percent z ceny toho jedla.