Charakteristika znamenia Váhy

Je pravdou že, Váha sa vyznačujú najmä osobnosťou, ktorá vždy vie ako má v danom momente reagovať a správať sa. Ich životným cieľom, ktorý ich ženie cez všetky prekážky sveta je najmä neodolateľná túžba po harmónií a vyrovnanosti. A teda možno skonštatovať – Váhy sa vyrovnané nerodia, je to dlhá cesta aby sa k vytúženej vyrovnanej osobnosti dopracovali, ale usilovne sa o to po celý svoj život aj snažia.

pravedlnost

Dá sa o nich tiež vravieť ako o ľuďoch ktorí ustavične nosia nasadené ružové okuliare a to z prostého dôvodu – neradi vidia realitu okolo nich inak, ako si ju sami predstavujú a to krásnu, pozitívny a vyladenú. Neradi sa len ak bezmocne prihliadajú na zlo a nespravodlivosť, ktorá vo svete vládne a preto si pred týmito stránkami života častokrát jednoducho zatvárajú oči.

Podobne ako v predošlom znamení Panny, aj Váhy sú nekompromisnými milovníkmi poriadku a čistoty a to nie len vo sférach čistoty materiálnej ale aj psychickej, teda aspoň sa o to pokúšajú.

Váhy neznesú napätie a dusno domova. Sú tiež striktnými odporcami hádok a sporov a preto sa snažia za každú cenu hľadať vo všetkom kompromisy a keď sa im to nepodarí veľakrát sa ich skoro vyrovnaná povaha zvykne premeniť vo výbušnú a nekontrolovateľnú. V inom prípade zasa svoje negatívne pocity zvyknú potláčať a teda ich nikdy nedajú dostatočne najavo, čo im spôsobuje obrovské psychické muky.

Váhy bývajú však skutočne veľmi váhavé – veľmi nerozhodné a častokrát až priveľmi uvažujúce nad svojimi rozhodnutiami alebo prípadnými budúcimi rozhodnutiami. Boja sa totižto učiniť rozhodnutie, pretože sa obávajú následkov, keby sa prípadne rozhodli nesprávne.

váhy

Vo všeobecnosti sú Váhy veľmi spoločenským znamením, ktoré vyslovene potrebuje kontakt s ľuďmi a práve preto sa dokážu perfektne uplatniť najmä vo sfére ako sú napríklad politici, právnici alebo tiež vo sfére kde sa vyžaduje krása a tvorivosť ako napríklad v móde alebo v inej umeleckej činnosti.

Publikováno v Nezařazené