Dovolenka na Slovensku

Nie nadarmo sa hovorí že rodná krajina bude človeku vždy srdcu najbližšia. Čo sa týka nášho malebného Slovenska, tak verte mi, že ten, kto ešte neobjavil jeho krásne zákutia prichádza vážne o veľa. Vedia o tom svoje aj naši bratia Česi, ktorí cestujú stovky kilometrov len preto, aby mohli na vlastné oči vidieť naše majestátne Tatry, alebo prejsť sa po rebríkoch v Slovenskom raji. Dovolenka nemusí byť vždy len pri mori. Rozhodnite sa tento rok pre dovolenku na Slovensku.

jezero

Vitajte v raji
Slovenský raj je jednou z najkrajších oblastí pre turistiku. Svoje pomenovanie si zaslúžil vďaka bohato zastúpenej faune i flóre, čarovným vodopádom a množstvom nepreskúmaných podzemných jaskýň. V blízkosti sa nachádza jedna z najkrajších jaskýň na svete, a to Dobšinská ľadová jaskyňa. Verte mi, že taký zážitok ako vám ponúknu rebríky Slovenského raja s výhľadom na nádherné vodopády, budete márne hľadať niekde inde.
 
Nízke Tatry
Nízke Tatry patria medzi najnavštevovanejšie pohorie Slovenska. Určite vás zaujme túra na Chopok či prechádzka Demänovskou dolinou s prekrásnym výhľadom. Oblasť Nízkych Tatier poskytuje možnosti aj na výlet s deťmi, do aquaparkov Tatralandia alebo Bešeňová.  V zimnom období je veľmi obľúbené lyžiarske stredisko Jasná. Nachádzajú sa tu aj jaskyne a to konkrétne Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa či Demänovská jaskyňa slobody.

Vysoké Tatry
Pohorie Vysoké Tatry sa nachádza v severnej časti Slovenska a hraničí s Poľskom. Zahŕňajú najkrajšie a najmajestátnejšie pohoria našej krajiny. Patrí medzi ne Gerlachovský štít, Kriváň, Lomnický štít a taktiež Rysy, ktoré vám svojou nádherou vyrazia dych. Navštíviť môžete aj najznámejšie Štrbské a Skalnaté pleso.

šírava
 
Zemplínska šírava a Domaša
Obe vodné nádrže sa nachádzajú na východnom Slovensku. Zemplínska šírava je právom nazývaná ako „slovenské more”,keďže má dĺžku až 11 kilometrov. V blízkosti oboch vodných nádrží sa nachádzajú penzióny, hotely a taktiež je možné prenajať si chatku pre rodiny s deťmi, skupinky alebo pre tých, ktorí chcú rybárčiť. V lete sa tu konajú rôzne hudobné festivaly, takže o zábavu je postarané.
Slovensko ponúka mnoho krásnych miest, napísať o všetkých by bolo viac ako len na jeden článok. Ale verím, že každý si nájde tú svoju obľúbenú časť našej krajiny, ktorú rád navštívi a preskúma.

Publikováno v Nezařazené