Dvere sa už nemusia iba otvárať, lepšie je ich krídla posúvať

Interiéry v moderných bytoch či domoch sa dnes značne líšia od tých, aké boli v móde, keď boli naši starí rodičia či rodičia mladí. Súčasný trend diktuje zariadenie v jednoduchých líniách, žiadne zložité či prekombinované dizajny ani množstvo zariadenia, pretože práve strohosť odráža život, ktorý žijeme.

Sklenené dvere so symbolom

Interiéry bytov, obchodných centier, kancelárií či inej administratívy tiež odrážajú životný trend súčasnosti a ich dizajn a zariadenie Lmmont to plne rešpektuje. V niektorých prípadoch potrebujeme z jedného priestoru vytvoriť dve alebo tri miestnosti, čím vzniknú menšie priestory, kde potrebujeme šetriť miesto, a vtedy na rad prichádzajú sklenené posuvné dvere. Sú najlepšou voľbou, ak je nutnosť zabezpečiť vstup do miestnosti, ale priestoru veľa k dispozícii nemáme. Systém posuvu dverných krídel do strán veľa miesta nezaberie a funkciu si splnia rovnako dobre ako dvere otváravé.

Sklo sa vo všeobecnosti teší veľkej obľube, hlavne kvôli svojej funkčnosti, takmer žiadnej údržbe a nadčasovosti, pretože v pôvodnom stave vydrží dlhý čas a vždy bude vhodným doplnkom interiéru či exteriéru. Navyše, priehľadnosť skla dovoľuje svetlu prenikať do vnútra miestnosti, čím zabezpečí jej osvetlenie, čo je veľmi prínosné aj v stiesnených podmienkach. Dokonca dokážu miestnosť opticky zväčšiť a dodajú jej zároveň nádych originality. Bezpečnosť skiel je takisto dôležitá, pretože pri rozbití by mohlo dôjsť ku zraneniam prechádzajúcich osôb, a preto sa na tento účel používajú iba bezpečnostné sklá.

dvere, výber

Dvere môžu byť bezrámové alebo sklo môže byť osadené do hliníkového rámu. Ich navrhovanie je súčasťou tvorenia interiérových projektov a prihliada sa pri nich na štýl a dizajn ostatného zariadenia priestoru. Okrem číreho skla, ktorý tvoria dverné krídla, môžeme použiť pieskované či matné alebo vzorované sklo s potlačou grafických vzorov priamo na sklo, inou možnosťou je lepenie fólie do mnohorakých tvarov a vzorov.

Sklenené posuvné dvere dokážu aj z jednoduchého a strohého priestoru vyčarovať zaujímavé a na oko príťažlivé miesto s dôrazom na funkčný a zároveň moderný prvok.