Hliníkové okná – extra trieda medzi oknami.

Pri rozhodovaní sa, aký typ okien na stavbu nášho domu, či výmenu okien použiť, ovplyvňuje niekoľko faktorov. V prvom rade to je určite materiál, z ktorého sú okná vyrobené. Materiál výraznou mierou ovplyvňuje aj vlastnosti samotného okna, najmä čo sa týka jeho termoregulačných schopností a v neposlednom rade aj odolnosti. Hliníkové okná sú dobrou voľbou v prípade, že chcete investovať do kvality a dlhej životnosti. Hliníkové okná tiež potešia z hľadiska dizajnových možností. Mnoho ľudí sa rozhodne práve pre hliníkové okná z dôvodu veľkých rozmerov samotných okien. Obyčajné okná z iných materiálov ako napríklad plast by veľké okenné platne nedokázali udržať. Domy s výraznými okennými prvkami sa stali hitom poslednej doby. Presklené lodžie, terasy, či posuvné dvere na terasu veľkých rozmerov pôsobia veľmi dobrým dojmom. Domu poskytujú pocit sviežosti, vzdušnosti a presvetlenia. A práve pre takýto typ okien sa najlepšie hodia hliníkové rámy.

Okna

Hliníkové okná sú na rozdiel od plastových odolnejšie voči mechanickému poškodeniu a aj voči poveternostným vplyvom. Ich ošetrenie spočíva v jednoduchom očistení od prípadnej špiny a to je v podstate všetko. Nepotrebujú žiadne dodatočné ochranné nátery ako napríklad okná drevené. Čo určite oceníte, je tiež dlhovekosť hliníkových okien, Tá vyplýva zo spomínanej odolnosti. Hliníkové okná vám vydržia niekoľko rokov bez toho, žeby menili svoje vlastnosti a klesala ich funkčnosť.

Hlinik

Donedávna sme mohli hliníkové okná pozorovať skôr v priemyselných, či nákupných centrách a halách. V bežných interiéroch im boli vyčítané nedostatočne tepelno-izolačné vlastnosti. Hliník ako kov sám osebe pôsobí dosť chladno. S pokrokom technológie sa však aj hliníkové okná posunuli k lepšiemu a dnes nájdete špičkové produkty, ktoré vďaka svojej konštrukcii a použitej technológii prinášajú uspokojivý úžitok podľa potrieb majiteľov.