Impregnácia dreva je vhodnejšia pre drevo v exteriéri

Leto je plné príjemných chvíľ strávených s rodinou a priateľmi na záhradách alebo terasách rodinných domov či chát. Na záhrade alebo terase sa výborne trávia letné večery hlavne pri opekaní alebo grilovaní mäsových špecialít. Aby však bola terasa a všetok drevený nábytok na letné dni pripravený je vhodné začať už na jar s jeho údržbou. Napríklad záhradný nábytok, lavičky, hojdačky, či iné dekoratívne predmety vyrobené z dreva si zaslúžia ochranu pred vonkajšími vplyvmi.

kus dřeva

Na zabezpečenie ochrany pred dažďom, snehom, vetrom a biologickými škodcami sa využíva tzv. impregnácia dreva. Pomocou impregnácie dreva sa zabezpečí aby sa do dreva nedostala nadbytočná vlhkosť, ktorá by drevo znehodnotila a mohli by sa v ňom vytvárať plesne alebo usídliť rôzne mikroorganizmy a malé škodce. Navyše impregnácia dreva dokáže drevo krásne vyživiť, pretože ide o hĺbkový náter, ktorý drevo z času na čas potrebuje.

Impregnácia dreva sa využíva aj v interiéroch domu

Impregnácia dreva sa primárne používa na drevo a drevené výrobky, ktoré sa nachádzajú v exteriéri. Avšak impregnácia dreva sa využíva napríklad aj na drevo, ktoré sa nachádza vo veľmi vlhkej miestnosti, na drevené okná, okenice, na drevo strešných konštrukcií a v neposlednom rade napríklad na garážové brány. Impregnácia dreva je vhodná všade tam, kde je drevo namáhané a vystavované nadmernej vlhkosti. Impregnovať drevo nie je nutné v obytných priestoroch, ktoré nie sú vystavované nadmernej vlhkosti, napríklad nie je nutné impregnovať drevo a drevené výrobky, ktoré sa nachádzajú v kúpeľni alebo kuchyni.

podlaha

Povrchový náter v kombinácii s impregnáciou dreva

Impregnácia dreva je redší náter, ktorý vsiakne hlboko do dreva a tak ho dokáže ochrániť pred biologickými škodcami a vonkajšími vplyvmi. Na kompletnú ochranu dreva však samotná impregnácia nestačí. Aby bolo drevo dokonale vyživené a chránené, tak sa v kombinácii s impregnáciou dreva využívajú aj rôzne povrchové nátery. Povrchové nátery sa využívajú z toho dôvodu, že drevo ešte lepšie ochránia pred poveternostnými vplyvmi a taktiež aj pred UV žiarením. Drevo, ktoré sa chystáte ošetriť by však malo byť suché a bez znečistenia. Ak je drevo už napadnuté škodcami, tak je potrebné vykonať sanáciu dreva.
Drevo patrí medzi nadčasový a veľmi pekný stavebný materiál, ktorý človeka nikdy neomrzí. Ak aj vy patríte k milovníkom dreva, tak internetová stránkawww.carodreva.skje pre vás ako stvorená. Nájdete tam plno zaujímavých tipov, rád a inšpirácií.