Je životný štýl pre nás dôležitý?

Ľudia v dnešnej dobe chcú všetko, čo môžu mať rýchlo. Dôvodom je, že nemajú čas. Musia chodiť do práce, do školy, venovať sa rodine a častokrát na poslednom mieste ostáva to jediné najcennejšie, čo máme. Naše zdravie. Uvedomíme si, že ho strácame, až keď je neskoro.
Preto je nesmierne dôležité udržiavať zdravý životný štýl. Dôvody?

joga.jpg
 
1.       Znížite úroveň stresu, budete na ľudí pôsobiť vyrovnanejšie a šťastnejšie, zároveň budete aktívnejší a sebavedomejší, čomu dopomôže najmä váš dobrý pocit zo seba.
2.       Budete žiť dlhšie, pretože sa zníži riziko toho, aby ste podľahli civilizačným chorobám. Netreba tak veľa, stačí len veľa pohybu a zdravej stravy!
3.       Budete sa cítiť lepšie nielen po vnútornej stránke, ale i po vonkajšej, keďže budete vyzerať lepšie. Stačí len sebadisciplína a pravidelnosť a výsledky na seba nenechajú dlho čakať!
4.       Stanete sa motiváciou pre iných. Ani nebudete vedieť ako, odrazu sa vás známi a rodina bude pýtať, ako to robíte. A vy im len s úsmevom poviete, že ste zmenili svoj životný štýl a stali ste sa v živote omnoho aktívnejšími ako doteraz.
5.       Nájdete v sebe potenciál a začnete svoj čas a energiu venovať tomu, čo je prínosné.
6.       Budete disciplinovanejší a vytrvalejší. Môže sa to odraziť i na vašom prístupe k práci alebo v štúdiu. Odrazu budete chcieť dokončiť všetko, čo ste si zaumienili. Bude to pre vás prirodzené, aby ste naplnili svoje ciele.
7.       Vyzerať mladšie? To chcú najmä ženy! A to sa vám aj splní. Pravidelným športom a zdravou stravou si vybudujete mladší vzhľad, silu a výdrž.
 ovoce.jpg
Je skutočne jedno, či začnete stravou alebo športom. Dôležité je to zladiť a venovať sa tomu pravidelne. Nenúťte sa do toho. Začnite pomaly a nechajte, aby tieto dva atribúty do vášmu života vniesli pocit, že je to pre vás úplne prirodzené.
Odozva bude časom viac než istá. To, čo do toho vložíte, sa prejaví i na vašom tele a psychike. Ak túžite byť menej unavený a pod stresom, zvoľte napríklad jogu alebo beh. Ak máte problémy s chrbticou, vhodné je plávanie.
Ak ste skôr dynamickejší typ, môžete skúsiť bedminton či volejbal. Pre čokoľvek sa rozhodnete, uvidíte, že vám to zmení život úplne od základov! A napokon, časom sa k vám môže pripojiť i vaša rodina a kamaráti. Takže odpoveď na našu otázku? Áno, životný štýl dôležitý je a má všetky pozitívne účinky, na aké len pomyslíte!

Publikováno v Nezařazené