Ktoré krajiny by ste dokázali prejsť za jeden deň? Predsa, tie najmenšie!

  1. Vatikán– je samostatný štát, no v podstate sa jedná „len“ o námestie s rozlohou 0,44 km2
  2. Monako– na rozlohe 2km2 sa nachádza najväčší počet milionárov a miliardárov na svete na obyvateľov. A aby toho nebolo málo, je to aj najhustejšie obývaná krajina.
  3. Nauru– táto najmenšia ostrovná krajina sveta sa rozkladá na 21km2. V krajine je približne 90% nezamestnanosť a jej obyvatelia patria medzi najobéznejších ľudí na svete.

řím

  1. Tuvalu– približne 10 000 obyvateľov žije na 26km2. V krajine je len jedna nemocnica a dosiaľ nie je ešte veľmi objavená turistami.
  2. San Marino– tento štátik má len jedného jediného suseda, Taliansko. Na zhruba 61km2 žije približne 30 000 obyvateľov, ktorým sa z pohľadu nezamestnanosti žije v celku dobre. Krajina má totiž jednu z najnižších mier nezamestnanosti vo svete.
  3. Lichtenštajnsko– okrem malej rozlohy, 160km2 má toto kniežatstvo ešte ďalšiu zaujímavosť a to, že ako jediný štát na svete sa rozprestiera kompletne v pohorí Álp. V krajine sa nenachádza ani žiadne letisko.
  4. Maršalove ostrovy– rozkladajú sa v Tichom oceáne. Na 180km2 sa nachádza naozaj bohatá fauna a flóra.

maledivy

  1. Svätý Krištof a Nevis– tvoria ju dva ostrovy, ktorých spoločná rozloha je 261km2. Krajinu živý predovšetkým poľnohospodárstvo a turistický ruch. Je známym miestom s výbornými podmienkami na potápanie.
  2. Maledivy– kto by nepoznal ikonický obrázok tyrkysovo modrej vody s domčekmi na „stračích nôžkach“. Známy raj na zemi sa rozprestiera na 300km2. Je vyhľadávanou turistickou destináciou a známa plážami s bielym pieskom a azúrovo modrým morom. Okrem oddychu, je to potápačský raj s 1192 koralovými ostrovmi.
  3. Malta– má len o 16km2 viac, ako Maledivy. V skutočnosti túto krajinu tvoria ešte ostrovy Gozo a Comino. Malta je jeden z najhustejšie obývaných ostrovov. Moderný, plný turistov a bohatej histórie. Preslávený aj školami špecializujúcimi sa na štúdium anglického jazyka. Nádherné more je príjemným bonusom.