Masky a krémy s funkciou hydratácie sú pre pleť nevyhnutné

Smäd sa hlási vtedy, ak už organizmus trpí nedostatkom vody a vyžaduje si jej doplnenie. Lekári však upozorňujú, že netreba čakať, kým pocítite smäd, ale dodávať organizmu dostatok tekutín priebežne. Hlavne v letných horúcich dňoch je hydratačná maska na tvár to veľmi dôležité, dokonca ak zanedbáme pitný režim, môže dôjsť až ku kolapsu celého organizmu.

Pleť mladej ženy

Pravidelný príjem dostatočného množstva tekutín je dôležitý pre organizmus, ale aj naša pleť potrebuje byť hydratovaná, aby si zachovala pružnosť a svieži vzhľad, lebo jej nedostatok sa prejaví suchou, popraskanou a zvädnutou pokožkou, a tak aj rýchlejšie starne. Zviditeľňujú sa vrásky, a to predsa nechce žiadna žena. Venovať preto treba pozornosť aj pitnému režimu, no zároveň pleti dodávať vlhkosť aj zvonka, teda vo forme krému alebo masky. Pravidelná starostlivosť sa napokon odzrkadlí na sviežom a hladkom vzhľade bez známok starnutia a výraznejších vrások.

Krémy a masky obsahujú zložky, ktoré okrem hydratácie pleť aj vyživujú a regenerujú, denne si ich môžete aplikovať aj doma, nie je to nič náročné, ale chce to pravidelnosť. Regenerácia jej dodá lesk a žiarivý vzhľad, použiť môžete napríklad vyživujúcu hydratačnú masku na tvár.

Kráse prospieva aj relax

Aj kruhy pod očami sa dajú eliminovať použitím masky s kvalitným a vhodným zložením, ktoré pleť upokojí a zbaví ju únavy. Aplikovať ich je možné aj v prípade, ak ste trávili dlhý čas pobytom na slnku či máte pocit únavy a prejavuje sa to aj na zvädnutej a mdlej pleti. Hydratačná vyživujúca maska obsahuje aj minerály z Mŕtveho mora, ktoré poznáme ako ochrancov pokožky, najmä ak ich skombinujeme s rozličnými výťažkami ako je zelený čaj, olej z avokáda, papriky, uhorky, zeleného ílu či zeleru. Významne hydratujú a vracajú pružnosť pokožke, pomáhajú bojovať proti tmavým kruhom pod očami, opuchu a začervenaniu pokožky, výživa sa dostáva do jej hlbokých vrstiev, vyživuje ju, upokojí a vy budete mať pocit sviežosti.

Výbornou zložkou je zelený íl, ktorý navyše z pokožky odstraňuje toxické látky, mastnotu a nečistoty a podráždenú pokožku aj upokojuje.