Máte dobre chladený počítať?

V prípade, že na túto otázku nemáte odpoveď, situácia môže byť alarmujúca. Veľmi často sa stretávame s užívateľmi, ktorí lamentujú, aký majú slabý a pomalý počítač. Alebo, že každý počítač im vydrží len krátky čas a potom im odídu niektoré komponenty. Keď však otvoríte a pozriete sa dovnútra počítača takéhoto majiteľa, zistíte, že od zakúpenia sa celé roky ani raz nevyčistil. Niektorí užívatelia sa sťažujú na nadmerný hluk svojich počítačových skríň. Ale namiesto toho, aby sa pozreli, čo je príčinou tohto hluku, radšej počítač predajú a kúpia si nový. No aj to je cesta, ale niekedy sú to zbytočné náklady.

počítač

Stačí totiž vyčistiť vnútro

Presne tak je to v mnohých prípadoch, keď je v počítači nadmerný hluk, alebo sa počítač príliš prehrieva. Jednoduchým riešením je vyčistiť vnútro počítača a jeho komponenty od prachu. Neverili by ste, koľko prachu sa dokáže už za krátky čas dostať dovnútra a zaniesť povrchy komponentov ako sú napríklad grafické karty, procesory a podobne…

servis

Ako na to?

V prvom rade je treba vedieť základnú vec. A to, že statická elektrina môže zničiť komponenty vášho počítača. Takže po vypnutí vášho zariadenia z elektrickej siete si preverte, či vaše ruky nie sú nabité statickou elektrinou. Môžete tak urobiť napríklad dotknutím sa vášho radiátora v izbe, alebo iného kovového zariadenia. Až potom môžete bezpečne siahnuť do vnútra na počítačové komponenty. Prach však určite nečistite prachovou handrou, ale špeciálnymi prípravkami, na to určenými. Sú to buď rôzne jemné metličky alebo ešte lepšie sú vzduchové kompresory.
Pri pravidelnej údržbe vášho počítača môžeme zaručiť, že vaše komponenty a vnútorné priestory budú stále v perfektnej kondícii a vyhnete sa prehrievaniu a nadmernému opotrebovaniu týchto súčiastok. A hlavne, šetri vám to vašu peňaženku a čas, čo nie je zanedbateľný fakt.