Menic napätia – prvá pomoc pre vybitú batériu.

Cestujete na dovolenku autom a na pol ceste sa vám vybije batéria v mobile, kde ste okrem iného mali aj GPS. Nepríjemné. Alebo ste sa rozhodli stanovať, ďaleko od civilizácie, ale po čase zistíte, že v podstate sa bez zdroja elektrickej energie vlastne nezaobídete. Čo teraz? Menič napätia dokáže v tomto prípade doslova zachraňovať životy. Stačí vám k dispozícii len auto s autozapaľovačom alebo autobatéria a spomínaný menič napätia. A problém je vyriešený. Nemusíte zháňať žiadne agregáty alebo autocamping len preto, že si potrebujete jednoducho nabiť mobil alebo uvariť čaj v kanvici.

ElektrinaStačí pripojiť napríklad menič napätia 12V 220V do automobilového zapaľovača a pohodlne nabíjate menšie spotrebiče s klasickými koncovkami do zásuviek. Niektoré sa dokonca dajú zapojiť aj do autobatérie. Meniče sú dostupné v rôznych variantoch podľa toho, aký typ spotrebiča chcete nabíjať, to znamená podľa toho, aký má spotrebič príkon. Menšiu elektroniku – mobil, notebook, tablet, fotoaparát dokážete nabiť aj s jednoduchšími meničmi s výkonom okolo 100 W. Ak však potrebujete nabiť napríklad elektrický varič, rýchlovarnú kanvicu, môžete siahnuť po výkone až do 300 W.

Zastrcka

Vďaka mini meniču napätia 12V 220V komfortne získate prístup k elektrickej energii z auta, karavanu, v kamióne alebo na lodi. Je vhodný pre ľahšie zaťaženie. Zároveň disponuje ochrannou funkciou pred vybitím akumulátora – vypnutie pri 10V. Ďalšou nevyhnutnou technologickou výbavou tohto meniča je ochrana proti preťaženiu, prehriatiu, alebo prepólovaniu, žiadne nechcené poruchy vás teda nemôžu zaskočiť. Ak potrebujete zapojiť elektrický spotrebič s USB koncovkou, žiaden problém. Meniče sú vybavené aj touto vymoženosťou. Dávajte si však pozor a nezapájajte výstup striedavého napätia 230V do série s ďalšími zdrojmi striedavého napätia.