Musí to byť skvelé vlastniť e-bike

Bicyklovanie sa v súčasnosti zmenilo na akýsi životný štýl, ľudia, ktorých cyklistika pochytila úplne, jej podriaďujú svoj život, a to v tom smere, že dopravné prostriedky ako autá či autobusy vymenili za dve kolesá a vedia sa na nich dopraviť kamkoľvek.

přehazovačka

Trocha ponaťahuje telesnú schránku
Pri dnešnom sedavom spôsobe života je bicyklovanie perfektným spôsobom trocha si ponaťahovať telo a zapojiť do činnosti aj tie časti, ktoré pri vození sa v motorových dopravných prostriedkoch takmer vôbec nepoužívame. Na denné využívanie bicykla ako typ dopravy je dôležité, aby bol spoľahlivý a mal vybavenie, ktoré si vyžaduje vyhláška, ak ním chcete jazdiť na cestách.

Novinka v podobe elektro pohonu
Mnohí z nás si pamätajú ešte klasické bicykle možno ešte aj bez prevodov a bez bŕzd, keď sa brzdilo kontrou, to znamená krútením pedálov smerom dozadu. Dnes je ponuka neskutočne široká, no najnovším trendom sú elektrobicykle. Na tých už nie je problém prejsť aj celé Slovensko. Pre tie, ktorými chcete brázdiť hrboľatý terén či horské cesty, je charakteristický pevný rám a takmer nezničiteľné, hrubé kolesá opatrené kvalitným plášťom. Takýto bicykel pôsobí naozaj ako nezničiteľný, no ak má ešte k tomu aj elektrický pohon, vôbec nevadí, ak sa pri jazde zabudnete a zájdete príliš ďaleko, nemusíte mať obavy zo spiatočnej cesty, že ju už nezvládnete. Tu prichádza na rad práve táto vymoženosť, elektrický pohon, čiže bicykel jednoducho môžete zmeniť na motorku.

horské kolo

Pokutu nedostanete
Výhodu to má aj v tom, že nepotrebujete ani vodičský preukaz, jazdiť môžete koľko chcete bez obmedzenia. Ocenia to nielen ľudia v rokoch, ale aj mladí, ktorí ešte nemajú nárok na vodičské oprávnenie. Ešte stále však hovoríme o bicykloch, to znamená, že základom by malo byť krútenie pedálmi, aby sme sa aj trocha pri tej námahe zapotili, elektrický pohon je len pomocou, ak to už nezvládame alebo si potrebujeme trocha vydýchnuť.
Základom je túto vymoženosť využívať striedmo, napríklad si vytýčte dlhšiu trasu a pritom sa striedavo môžete pohrať s motorom aj s vlastným pohonom. Zaujímavé je aj spojenie týchto dvoch spôsobov jazdy, teda šliapanie do pedálov a zároveň aj elektro pohon. Tieto novinky sú zatiaľ ešte cenovo dosť nedostupné, pri kúpe budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka, pretože priemerná cena je okolo 1100 euro.