Nemárnite čas pripojením

Kto by si dnes vedel predstaviť deň bez internetu? A týždeň či mesiac? Môžeme čakať všetko, no to, že si ľudia na niečo také zvyknú nemôžeme očakávať nikdy. Internet je pre mnohých ako droga a neraz sa stáva, že sa mladí ľudia potrebujú od neho liečiť. Ak si myslíte, že takýto dôvod nemáte, možno by ste sa mali zamyslieť. Čas strávený na weboch je totiž neporovnateľne dlhší ako v minulosti.

internet

Ste bez viny?
To, že strávite minimum času na internete je jedna vec. Ak sa však mysľou vraciate k vašim mailom, či čakáte na nový príspevok od vášho obľúbeného influencera, zbytočne sa oberáte o čas, ale aj duševnú pohodu. V takomto prípade je dôležité, aby ste to zmenili. Ak čakáte dokonca pracovnej zmeny na to, kedy sa opäť pripojíte, hoci len na chvíľu, zamyslite sa či nepatríte k maniakom, ktorí síce nie sú na sieti celý deň, no stále o nej premýšľajú. Takto sa oberáte o mentálnu výdrž a pohodu.

ipad

Sedavý spôsob zábavy
Presne takto sa dá nazvať to, čím nazývame oddych. Už dávno to nie je o spoločenských hrách, športe či rozprávané. Sami sa uberáme do našich svetov za modrou obrazovkou. Zabúdame pri takomto pohodlí na to, že sa nehýbeme. Varovný prst lekárov mnohý neberú vážne. Ak presedíte za obrazovkou nemalý počet hodín, nemali by ste sa báť len pokazených očí. Okrem toho sa s vaším telom deje niekoľko vecí, ktoré by ste za normálnych okolností nepripustili. Sedenie, či ležanie ovplyvňuje náš metabolizmus.

Ak sa hýbete nedostatočné množstvo času, hrozia vám kilá navyše, ale čo je horšie celkové spomalenie činnosti orgánov. Samozrejme, že to nie je zdravé a po čase to prináša následky. Taktiež je tu vplyv na kostrový systém. Na to, aby kosti boli dostatočne silné potrebujú vitamín D, vápnik, ale aj pravidelný pohyb, ktorý zaručí vstrebanie a rozloženie dôležitých látok. Ak to zanedbávate, hrozia vám zlomeniny.
Tak čo, rozmyslíte si, ako budete najbližšie tráviť vás voľný deň?

Publikováno v Web