Neunáhlite kúpu svojho nového matracu

Ako nakupujete? Necháte si všetko premyslieť, urobíte si prehľad v cenách a pochodíte viacero predajní alebo beriete prvé čo príde? V niektorých prípadoch nemusí byť na škodu konať ihneď a možno i trošku neuvážene. Ak však hovoríme o matracoch, rýchle a nepremyslené rozhodovanie, vás môže vyjsť naozaj draho.
Žena v bielom tričku a v bielej košeli sedí na posteli.jpg

Urobte si vlastný prieskum

Keď som si išla kupovať matrac ja, tak som pochodila asi dvadsať predajní a preklikala asi tak stovku e-shopov s matracmi. Na konci svojho pátrania, som úplnou náhodou zašla do predajne matracov Žilina segum.sk, no a tam som konečne našlo to, čo som hľadala. Nešlo ani tak o to, že by práve v tejto predajni mali omnoho väčší výber, aj keď ten bol naozaj široký, ale skôr o to, že som konečne našla matrac, ktorý mi sedel zo stránky použitých materiálov, veľkosti a nepochybne i z hľadiska ceny.

Snažím sa vám poradiť preto, lebo ani nepatrím k veľmi zdržanlivým nákupcom. Väčšinou prídem do obchodu a beriem čo ma zaujme na prvý kuk. Tento raz som bola ale naozaj rada, že som sa neunáhlila. Veľmi podobný matrac tomu, ktorý nakoniec skončil na mojej posteli, som našla už v prvej predajni. Tam však stá asi trojnásobne viac. Nebuďte prekvapení. Rozdiely v cenách môžu byť naozaj až takto vysoké, pritom ide o presne ten istý produkt.
Žena v čiernej spodnej bielizni leží na posteli spolu s.jpg

Nejde len o cenu

Dlhšie hľadanie toho správneho matracu, má ešte jeden dôvod. Na väčšine predajní, držia len výstavné kusy. Čo to pre vás znamená? Že si matrac musíte objednať a čakať aj dva mesiace. Podobne ako v prípade veľmi rozdielnej ceny, je aj táto doba naozaj reálna. Stalo sa mi to asi v tretej predajni, ktorú som navštívila. Matrac super aj cena vyhovujúca, no musela by som si počkať päť týždňov, pretože matrace objednávali z nejakého opačného konca sveta. Ak si teda pobeháte po viacerých predajniach, svoj nový matrac, môžete mať doma omnoho skôr.