Neváhajte s pomocou, nikdy neviete čo vás zajtra čaká

Spomínate si kedy ste naposledy vykonali niečo čo ste nemuseli? Nemáme teraz na mysli poumývať riad alebo povysávať byt či dom. Teraz máme skôr na mysli zapojiť sa do niektorej z neziskových organizácií a pomôcť tak aj tým menej šťastným ľudom. Predsa len nie každý si za svoje nešťastie môže sám. Nájdu sa aj taký ktorý do toho jednoducho spadli a už nemajú silu opäť vstať a ísť ďalej. Možno si poviete že neviete ako na to, že vás sa to netýka a podobné nezmysli ktorými si len chcete uľaviť na svedomí. Ale dajte si chvíľu pauzu od počítača a choďte sa pozrieť do skrine s oblečením či vážne potrebujete na každý deň 5 blúzok alebo nohavíc. Takto jednoducho môžete začať. Stačí len vyhľadať najbližšiu pobočku Slovenského Červeného kríža a tam vás istotne radi privítajú. Možno budete sami prekvapený ako málo stačí k tomu aby ste niekomu vyčarili úsmev na tvári.

první pomoc
 
Ďalšou z možností ako sa dá pomôcť sú dobrovoľnícke práce. Nemusí sa hneď jednať o prácu pre nejakú organizáciu alebo cirkevný spolok. Ak bývate v paneláku isto sa i tam nájde starší človek ktorý ocení že nie je každému ľahostajný. Občas aj obyčajné slovo poteší oveľa viac ako si len dokážete predstaviť. Nakoniec aj vy raz budete starý a vaše deti a vnúčatá budú mať svoj vlastný život a aj keď vás prídu na víkend d pozrieť, stále to nebude to pravé. Stále vám bude niečo chýbať. Ak máte odvahu, možno je čas nečakať na druhých ale zaloziť niečo vlastné.

nouze

Ak neviete ako na to to vôbec nevadí. Nemusíte hneď zakladať neziskovú organizáciu a mať hlavu v smútku kde na to všetko zoženiete peniaze. S tým vám poradia v Slovenskom Červenom kríži. Môžete tak založiť miestny spolok Červeného kríža. A takýmto spôsobom pomôcť druhým vo svojom okolí. Môžno si tak pridáte zopár dobrých bodov keď príde váš čas a to nemusí byť na škodu. Navyše spoznáte tak množstvo skvelých ľudí ktorý sú ochotný pomôcť tak ako vy. Nakoniec veď nikdy neviete čo vás zajtra čaká. Či náhodou to nebudete vy kto raz bude potrebovať pomoc, tak zbytočne nestrácajte čas a hurá do toho.

Publikováno v Nezařazené