Rady ako zdravšie žiť

Ľudia si nájdu výhovorky na takmer všetko, pokiaľ sa nám nechce, takto riešime situáciu. Avšak, pokiaľ by ste poznali týchto pár rád na zdravší životný štýl, už nebudete mať viac priestor na žiadne výhovorky, pretože tieto kroky dokáže splniť naozaj každý, nejde teda o nič veľmi náročné a nepotrebujete na to žiadne financie navyše, dokonca práv naopak, takýto štýl vám ich môže práveže aj ušetriť.

olej

  1. Vyraďte zo svojho života sladené nápoje. Pokiaľ patríte medzi nadšencov Coca-coly, Kofoly, Spriteu, Fanty, alebo čohokoľvek lepkavého, bublinkového a tak ho čo má výraznú farbu, preč s tým! Tieto nápoje do doslova jed, ktorý dokáže veľmi účinne otráviť naše telo, ktoré sa proti nemu len veľmi ťažko bráni. Spravte preto z pitia sladených nápojov raritu, dávajte si ich skutočne iba z času na čas.
  2. Zelenina – ovocie. Staré, dobré, dokola a dokola omieľané ovocie a zelenina. Asi to však nebude náhoda, nemyslíte? Zaraďte ich preto do vašej každodennej stravy aspoň v malom množstve.
  3. Obmedzte pečivo. Pokiaľ nemusíte, pečivo sa vyhnite. Nemusíte naň však úplne nadobro zabudnúť, avšak jeho obmedzením sa dostavia výsledky rýchlo a to najmä tak, že a vám zmenší brucho. Neskôr si aj tak uvedomíte, že pečivo vlastne ani vôbec až tak nepotrebujete.

meloun

  1. Jedzte pomaly.Jedlo si vyslovene vychutnávajte, dajte si čas, prežúvajte pomaly a požujte potravu aspoň 15 krát predtým, ako ju prehltnete, uľahčíte tak jej trávenie a oddialite pocit hladu.
  2. Absolvujte aspoň krátke vzdialenosti pešo.Ak nemusíte, neberte hneď nevyhnutne kľúče od auta. Šoférovanie nám síce život veľmi zjednodušuje, avšak aj napriek tomu je pre niektorých ľudí čistou pohromou, ak si totiž na auto príliš zvyknete, pomaly aj zabudnete chodiť. Preto ak nemusíte ísť autom, radšej sa prejdite alebo sadnite na bicykel! Budete sa aj cítiť lepšie.