Služby chovateľom

Nemusíte mať žiadne obavy. V prvom rade, ešte pred kúpou zvieratka je potrebné, aby deti vedeli, čo všetko mu treba zabezpečovať. Presne si rozdeľte úlohy. Čo zvládnu sami, s čím im pomôžete vy.
Sú činnosti, na ktoré si možno netrúfate. Napríklad výcvik psa. Deti sú na to ešte malé, vy na to naozaj nemáte voľný čas. Nezúfajte. Existuje služba, ktorú poskytuje viacero organizácií. Profesionálny výcvik psa. Psíka im priveziete, dostane potrebný výcvik a potom si preňho prídete. Dokonca niektorí cvičitelia poskytujú aj službu dopravy psíkov. Naučia povely aj vás, aby ste to vedeli.přátelství.jpg
Takisto aj strihanie psov. Sú salóny, kde psíka necháte a vrátite sa preň. Alebo príde strihačka priamo k vám domov, podľa vášho želania. Službu strihania poskytujú aj mačičkám, fretkám, morským prasiatkam, treba sa len opýtať. Aj nechtíky im ostrihajú, aj ušká vyčistia.
Veterinárni lekári sú takmer v každej obci. Existujú aj mobilné veterinárne služby. Doktor príde k vám, psíka, alebo iné zvieratko, vyšetrí a podľa potreby preočkuje, alebo ostrihá pazúriky, ošetrí uško. V prípade, že pôjde o zložitejší problém, odporučí vám riešenie a nasmeruje na kliniku, kde sa o zvieratko postarajú.
Netreba zabúdať, že zvieratká treba pravidelne odčervovať, kupovať mu špeciálne výrobky na hygienu a ošetrovanie srsti, prípadne peria, rôzne dobrotky, doplnky stravy, vitamíny, obojky, vodítka, klietky, peliešky…
Dnes si cez internet viete objednať krmivo pre zvieratko, privezú vám ho priamo domov. Takisto aj ostatné chovateľské potreby, či hračky.
Pokiaľ sa chystáte na dovolenku, váš psík, mačička či iné zvieratko, môže ísť do hotela. Pokiaľ mu neviete zabezpečiť opateru u rodiny, alebo známych, obráťte sa na odborníkov. Pozrite si recenzie, popýtajte sa, kde boli chovatelia spokojní a o vaše zvieratko bude postarané.kočka.jpg
Je jasné, že za všetky tieto služby treba zaplatiť. Niekedy dosť veľa. O tom treba premýšľať už vopred, ak vám rodinný rozpočet stačí tak akurát, bude lepšie, ak deťom kúpite radšej plyšové hračky. Vždy lepšie, ako by sa zvieratko malo ocitnúť v útulku, alebo na ulici len preto, že ste vopred nezvážili všetky okolnosti, ktoré s chovom domáceho zvieratka súvisia.
Ak sa predsa rozhodnete doplniť svoju rodinu o ďalšieho člena, popozerajte sa po útulkoch, kde je veľa krásnych a dobrých spoločníkov. Urobíte radosť nielen svojim deťom, ale aj zachránite jedno nevinné stvorenie.