Smart hodinky

Anglicky „Smartwatch“ nie sú na trhu už nijakou novinkou. Inteligentné hodinky, ktoré spárujete s vašim mobilným telefónom, vo veľkej miere nahrádzajú na každodenné nosenie klasické hodiny. Aj keď elegantné, klasické, ručičkové hodinky nesmú na oslavách či svadbách k obleku chýbať, inteligenciu využijete pri bežnom dni oveľa viac. Kým zo začiatku sa venovali tejto novinke najmä značka Garmin, dnes nájdete Smart hodinky aj u mnohých známych predajcoch. V prvom rade ich využívame na zistenie času. Pozadie na displeji je možné meniť podľa nálady, ročného obdobia či prepnúť z ručičkových na digitálne. Novým trendom je prijímanie SMS správ a hovorov na hodinkách, spárovaných s vaším telefónnym číslom. Využívaná je tiež navigácia, kalendár, prekladač či predpoveď počasia. Najviac používaná je detekcia fyzickej aktivity. Meranie krokovej činnosti, prejdených schodov či telesného tepu.

inteligentní hodinky
 
Garmin                       Jedna z najznámejších a najkvalitnejších značiek inteligentných hodiniek sa teší veľkej obľube. Aj napriek vyššej cene, u hodiniek nechýba žiadna z funkcií a drahšie modely majú možnosť aj telefonického rozhovoru. Ide hlavne o kvalitné materiáli a spracovanie, ktoré sú vhodné aj pod vodu. Ponúkajú skôr športovejší výzor s plastovým či gumeným remienkom.
                                             
Michael Kors             Za špičkou nezaostáva ani značka luxusných dámskych a pánskych hodiniek Michael Kors. Ide o elegantné prevedenie v kovovom dizajne v zlatej či striebornej farbe. Pri výbere klasického ručičkového pozadia, je problém rozlíšiť na prvý pohľad smart hodinky od klasických ručičkových. Táto značka ponúka menšie množstvo modelov, narozdiel od špecializovaného Garminu, ale zato má všetky funkcie ako prijímanie hovorov, meranie fyzickej aktivity či prehrávanie hudby.
                                                              
hodinky
                        
Apple                         Pri párovaní androidových smart hodiniek s Iphonom, je niekedy ťažké zosynchronizovať kontakty. Preto niektorí rovno vyhľadávajú rovnakú značku a ľahšie tak využívajú všetky aplikácie.