Staršie byty oživí sklenená stena

Staršie byty, ktoré si kupujeme, v mnohých prípadoch prechádzajú rekonštrukciou, pri ktorej si už sami plánujeme všetky dispozičné zmeny a tiež vyberáme materiály, z ktorých chceme rekonštrukciu vykonať. Častokrát sa nám nepáčia dispozície bytu, a tak sa púšťame do ich preriešenia a posúvame priečky rôznymi smermi, až dospejeme ku konečnej verzii, s ktorou sme spokojní.

barn-door-3705530_640

Veľké priestory majú jednu prednosť, a tou je možnosť predeliť ich, čím získame menšie miestnosti, ktoré sú samostatné. No nie vždy je cieľom predelu miestnosti úplné oddelenie a separovanie sa, často zákazníci vyžadujú, aby interiérová deliaca stena bola zo skla, vizuálne tak budete prepojení, ale prakticky vzniknú dve samostatné miestnosti. Použitím priezračného skla celý priestor opticky zväčšíte a privediete svetlo aj do tmavších kútov bytu, čím získate originálny a nadčasový dizajnový prvok. Sklenena stena bude ešte efektnejšia, ak použijete pieskované alebo grafosklo či polep rôznych grafických vzorov priamo na sklo.

Priečky zo skla sa dajú vyrobiť ako rámové konštrukcie alebo bezrámové steny, pevne zasklené, ale aj s dverami otváravými či posuvnými. Patria už k štandardnému vybaveniu kancelárií či obchodných priestorov, ale nezaostávajú za nimi ani byty či domy. Ide totiž o veľmi praktický materiál, bezúdržbový, nadčasový a s dlhou životnosťou. Rámy konštrukcií sa vyrábajú buď z nerezu alebo z hliníka, pri bezrámových stenách sa bezpečnostné sklo upevňuje do podlahy a do stropu a hrúbka skla je medzi 8 až 12 milimetrami.

room-984076_1920

Dvere, ktoré sú súčasťou presklených stien, sú takisto vyrobené z bezpečnostného skla, môžu sa otvárať alebo posúvať do strán. Ak máte v pláne šetriť priestor, posuvný variant dverí bude asi tou najlepšou voľbou, sú praktické a tiež dizajnovo zaujímavé. Priestor nenásilne predelia a zároveň na seba upútajú pozornosť ako jedinečný estetický prvok interiéru.

Či už je sklenená stena súčasťou kancelárskych priestorov alebo bytu či domu, rozhodnutie o jej inštalácii je dobrá voľba, pretože oživí a zmodernizuje každý priestor.