Tvorba webovej stránky a jej dizajn

Ak uvažujete nad tvorbou web stránky mali by ste vedieť zopár základných informácii. Je veľmi ťažké vytvoriť stránku, ktorá zaujme a navyše prekoná konkurenciu. V prvom rade musíte ovládať základy tvorby webovej stránky. Existuje viacero možností vďaka, ktorým si stránku vytvoríte. Je len na vás, čo si zvolíte. Ešte pred tým by ste však mali mať jasno v tom aký dizajn si predstavujete.
Dizajn je totiž základ, ktorý vás môže odlíšiť. Mali by ste sa vžiť do situácie návštevníka vašej stránky. Čo uprednostňujete keď si prezeráte web stránku? Ja osobne určite prehľadnosť. Jednoducho aby som ľahko našla to čo potrebujem. Znie to jednoducho, no už dlho sa mi nestalo aby som na takúto stránku natrafila. Stále musím dlho hľadať informácie, ktoré potrebujem. Je to spôsobené aj tým, že využívajú množstvo dizajnových prvkov vrátane znakov, ktorým nie každý rozumie. Ak už dávate ikony mali by byť zreteľné, čo znamenajú.

média

V prvom rade teda prehľadnosť. Určite by ste si na úvod mohli dať základný cieľ, charakteristiku stránky. Potom jednotlivé záložky ako základné informácie, kontakt a pod. Záleží od toho akú stránku si zriaďujete. Ak si neviete rady, môžete to nechať na profesionálov. Samozrejme existujú firmy, ktoré sa venujú takejto tvorbe stránok na objednávku. Môžete s nimi odkonzultovať ako si stránku predstavujete alebo to jednoducho nechať na nich. Je to len na vás.

Osobne by som volila jednoduchý a prehľadný štýl svojej stránky. Pekná kombinácia farieb je základom úspechu. Pokojne skúste umiestniť aj niečo vtipné. Myslím, že to poteší každého kto stránku navštívi. Premýšľajte tak, čo by ste na stránke ocenili vy. Tak sa dokážete lepšie vcítiť do vašich návštevníkov webovej stránky. Poskytujte jasné a stručné informácie príliš nepreťažujte veci, ktoré nemusíte.

internet

Naučiť sa tvoriť webové stránky nie je až tak ťažké, záleží od toho ako ste technicky zdatný. No myslím si, že určite by ste to zvládli. Existuje už množstvo návodov, kurzov kde sa to môžete naučiť.

Publikováno v Web