Usporiadaná izba = usporiadaná duša. Vyhnite sa extrémom

Základom každého bývania je vzájomná estetická súhra jeho vybavenia. Môžeme si dovoliť kúpiť aj honosnejšie a cenovo drahšie vybavenie, ale pokiaľ v ňom nebude súlad, bude to z estetického hľadiska zbytočné. Tento súlad by mal byť badateľným už na prvý pohľad a voľným okom, najlepšie je začať priamo základom https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/.

hliníkové okno

  • Okná spolu s dverami tvoria na prvý pohľad ako keby jeden kvalitný a bezpečný celok, čo pôsobí naozaj sympaticky. Práve v tej „jednoduchosti“, či skôr voľbe jedného materiálu podobného dizajnu a farby býva viditeľná tá estetická dokonalosť.

Ale tým pádom sme zvládli základ. Síce nadmieru dôležitý, ale predsa zatiaľ iba základ. Čaká nás ešte interiér.
Aj v interiéri sa môžeme inšpirovať podobným štýlom, respektíve príliš neriskovať a netvoriť extrémy, ktoré by nám domotali hlavu, jednoducho vsaďme na jednu kartu a ostatné jej prispôsobme. Rozdiely ale samozrejme môžeme začať tvoriť, no v každej miestnosti zvlášť, aby vzájomne nekričali v jednej miestnosti.

  • Predstavte si, že by Vaša miestnosť tvorila červenú, zelenú, fialovú a žltú stenu. Veď by sme sa časom zbláznili!

To isté tak neplatí iba o stenách v miestnosti, ale aj o jej výbave. Snažme sa ju vzájomne prispôsobovať, voliť dizajn a farbu, aká by s týmto prostredím čo najlepšie zladila, aby sme nevideli príliš veľké výkričníky. Nemusí mať každý produkt presne rovnakú farbu a presne rovnaký tvar, to by zasa pôsobilo až desivo monotónne, ale ide o ich prispôsobovanie, súlad, aby skrátka výsledný efekt ukázal prirodzene, aby veci spolu s priestorom do seba prirodzene zapadali, aby vznikla určitá dôstojnosť z daného miesta a nie cirkus.

hliníkový systém

  • Nekombinujme tak príliš odlišne pôsobiace farby alebo tvary či dizajn.

Čo najlepšie zladený interiér má následne pozitívne ohlasy na náš psychický stav. Z priestoru cítime určitú usporiadanosť, čo sa pozitívne prejaví aj na našom vedomí.