Všade čítame o Apple, ale kupujeme ich výrobky?

Apple je v biznise už dlhé roky a stále je v ňom vidieľným pojmom, teda možno najviditeľnejším. Už od osemdesiatich rokov minulého storočia.

studium

Stále prichádza s niečím novým, stále nás neprestáva udivovať a ich výrobky sú vždy takmer najžiadenejšími po celom svete. Počítač z osemdesiatich rokov, no i dnešný Mac, výrobky iPhone, iPad, operačným systém iMac,.. Apple si navyše zakladajú na kvalite, no samozrejme sú známi aj tým, že aj na vyšších cenách.
Ak by tie ich ceny výrobkov, ako aj ceny aplikácií pre mobily klesli, určite by sme vraveli o najpredávanejšom výrobcovi. Ale práve tie ceny. Na jednej strane, čo sa týka žiadanosti a dostupnosti, je tu konkurencia od Google a Android, pre počítačových nadšencov je tu konkurencia zo strany Microsoft a ich Windows.

• Myslím si, že práve tá vyššia cena výrobkov a služieb Apple tvorí to, že v počte záujemcov a užívateľov majú stále silnú konkurenciu a nie sú jednoznačnou jedničkou na trhu.
Na druhej strane má Apple aj napriek tomu obrovské množstvo kupcov, no a tie vyššie ceny im robia každoročný obrovský zárobok, čiže v tomto smere sú skutočne možno najúspešnejší businessmani. Aj po smrti Stevea Jobsa. No bez neho by nebol Apple tým, či je dnes. No má svojich viac než spoľahlivých zástupcov. Vysoká cena, no aj napriek tomu vysoká popularita,… dávam klobúk dolu. A to píšem aj napriek tomu, že ja sa k ich kupcom neradím. Nikdy som nemal výrobok od Apple.

počítač

• Hlavne kvôli tej cene, ale aj určitej nedostupnosti.
Vždy som mal na výber pôväčšiou tablet s operačným systémom Android a počítač s OS Windows. No ani to nebola lacná záležiťosť. Možno práve preto sú na Slovensku dostupnejšie tieto firmy, ako Google a Windows. Apple je populárnym a vhodným na americké pomery, čo sa týka zárobku a financií v štátoch USA. Možno práve preto v našich predajniach až toľko výrobkov Apple nevidíme, skôr mi pripadá, že ich je v predajniach akosi málo, v porovnaní so spomenutou konkurenciou.