Výnimočné sklenené dvere na mieru.

V minulosti boli na trhu s interiérovými dverami v ponuke iba dvere drevené alebo kombinácie dreva so sklom. No požiadavky na súčasné moderné interiéry dávajú dnes do popredia sklenené dvere, ktoré disponujú vlastnosťami, ktoré u iných typov dverí nikdy nemôžeme dosiahnuť. Iba sklenené dvere dokážu svetlu sa voľne šíriť, takže takéto interiéry pôsobia veľmi vzdušne a otvorene. Aj drevené dvere so sklenenou výplňou to sčasti dokážu, no nikdy nedosiahnu estetickú a bezpečnostnú úroveň celosklenených dverí.

sklenené dvere

Ak plánujete výmenu dverí v interiéri rodinného domu alebo kancelárskych priestoroch, mali by ste určite uvažovať aj nad sklenenou alternatívou. A výrobcovia sklenených dverí vám už dnes naozaj majú čo ponúknuť. Môžete si vyberať nielen zo štandardnej ponuky, ale veľmi často sa klienti sústreďujú hlavne na sklenené dvere na mieru. A nemáme tým na mysli iba rozmery vašich budúcich dverí. Môžete si už vyberať aj z rôznych druhov povrchov a vzorov, ktorých návrh závisí naozaj iba na vás. Bezpečnosť, ktorá v minulosti spôsobovala neochotu zákazníkov nakupovať tento typ dverí, je dnes už vyriešená bezpečnostným tvrdeným sklom. A navyše sklo s fóliou aj po náhodnom rozbití nikomu neublíži a je maximálne bezpečné.

sklenené dvere

Sklenené dvere a sklenené steny sa dnes ponúkajú v čírom alebo pieskovanom prevedení. No a tieto sklenené plochy sa dnes dajú jednoducho veľmi kvalitne ozdobovať rôznymi vzormi, ktoré si často navrhnú aj samotní klienti. Vzory na sklenených plochách sa môžu vytvárať pieskovaním alebo nalepením fólie s vopred vytvoreným vzorom. Niekedy sa používa aj náročnejšia priama potlač na sklo. Možností vytvorených vzorov je naozaj nespočetné množstvo, takže záleží iba na vás, pre aký dizajn svojich sklenených dverí sa rozhodnete. No v prípade záujmu konzultujte svoje požiadavky ešte pred stavebnými prácami, aby ste sa vyhli problémom pri konečnej montáži dverí.