Zatočte s vráskami

Vrásky nám symbolizujú, že náš čas sa každým dňom kráti, a o takom niečo nechceme ani len uvažovať. Vrásky a prvé šediny sú toho symbolom, a preto sa proti ním snažíme bojovať tými najrôznejšími a najrafinovanejšími spôsobmi. Ako úspešne predchádzať vráskam a tie už vzniknuté čo najefektívnejšie vyhladiť?

výraz


· Vrásky sú okrem pribúdajúceho veku, samozrejme, aj veľmi pekným odzrkadlením toho, ako veľmi a dobre sme sa počas celého nášho života starali o našu pleť. Ak ste teda starostlivosť o ňu príliš nezanedbávali, používali ste poctivo rôzne kvalitné krámy, oleje a masky, výskyt vašich vrások bude o to menší. Na starostlivosť pleť teda treba myslieť počas celého života, nie až potom čo sa vám na pleti objavia prvé vrásky.
· Trh nám ponúka nespočetné množstvo najrôznejších prípravkov na krásnu, pružnú, mladistvo vyzerajúcu a zdravú pleť. Výber je už len na vás, aj keď by ste mali preferovať najmä také výrobky, ktoré obsahujú vysoký podiel antioxidantov teda vitamínov ako A, E, alebo C. Môžete siahnuť aj po rôznych krémoch, ktoré obsahujú výťažky z rastlín, napríklad Aloe vera, Levanduľa, Kokosový olej, mandľový olej alebo veľmi účinný čajovníkový olej. Siahnuť okrem krémov môžete aj napríklad po pleťových maslách, ktoré majú o niečo vyšší podiel hydratačných látok, alebo po samotných bio olejčekoch na pleť, ktoré predstavujú najprirodzenejšiu variantu starostlivosti o pleť. Výborná je napríklad aj ružová voda, ktorá spevňuje, zjemňuje a zvláčňuje našu pokožku.

staré ženy

Pleťové masky sú ďalšou variantov pre krásnu pleť, a to počas celého života. Z času na čas by ste si teda mali dopriať pokoj a na tvár si nejakú naniesť, ak sa rozhodnete zadovážiť si nejakú z obchodu, siahajte radšej po drahších a kvalitnejších, vaša pleť sa vám za to veľmi pekne odvďačí. Ak ste však zástancom prírodnej kozmetiky, odporúčame využiť dary prírody a potraviny, ktoré sa bežne používajú ako veľmi účinné pleťové masky.