Život a cestovanie v Portugalsku

Zvolili ste si Portugalsko? Správne! Povieme Vám kde ísť a čo vidieť v tejto super krajine.
Park Virtudes.
Nádherné miesto. Jedná sa o veľmi malý park, alebo skôr miesto, kde si môžete oddýchnuť pri pohľade na západ slnka a rieky Doro.

skály

Ulica Santa Catarina.
 Jedna z najnavštevovanejších ulíc Porta, ale veľmi rád chodím okolo nej. Toto je miesto pre nákupy a prechádzky. Na Santa Katarine sa nachádza mnoho obchodov s oblečením (všetky druhy Zara a H & M), kaviarní a reštaurácia Majestic, ktorá funguje od roku 1923, nikdy sa nezavrela, nezmenila formát a interiér. Pravda jedlo tam je len tak-tak a ceny sú dosť vysoké.

Nočné Porto.
Nočné Porto je plné života. Milujem nočné mesto, chodím vtedy von viac ako počas dňa. Skúste to. V centre samozrejme. Nábrežie, zadné ulice v blízkosti nábrežia a ďalej smerom k hlavnej univerzite v Porte a najviac hlučné nočné disko ulice ako Galerias. To je to pravé pre nočný život.
Bufete Fase.
Najchutnejšie jedlo. Čisto portugalské jedlo z chleba a mäsa. Podáva sa často s omáčkou a hranolkami.  Miesto sa nazýva Bufete Fase, ktoré sa nachádza v hornej časti ulice Santa Catarina.  Farbirka de Nata –  obľúbené miesto s horúcou čokoládou a výbornými cestovinami sa nachádza na ostrove Santa Catarina
LX-Factory.

Malá ulica so všetkými druhmi zaujímavých miest.
Rda69.
Podivné miesto, taká komunita podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí zbierajú, hrajú a spievajú, sledujú filmy a diskutujú a jedia vegánska jedlá.
Parque Serra da Estrelasa nachádza v pohorí Serra da Estrela, kde sa nachádza najvyšší bod kontinentálneho Portugalska, Mount Torre s výškou 1993 metrov.
Surfovanie.

náměstí

Lisabon je plný škôl a výborného surfovania, aj keď v meste nie je v lete veľmi príjemné surfovať, pretože na plážach je veľa ľudí. Môžete ísť na miesta, ako je Costa de Caparica a surfovať tam. Porto je v rovnakej situácii – v lete na verejných plážach je plno ľudí, pre najlepšie sú opustené pláže.