Pozor pri výbere last minute dovolenky, nie všetky ponuky musia byť výhodné.

Každoročne sa všetci tešíme na začiatok letnej sezóny a pripravujeme sa na dovolenkový relax výberom pobytu, ktorý by splnil naše predstavy o oddychu a pokoji. Mnohí však nemajú voľno naplánované vopred, a tak sa spoliehajú na last minute ponuky cestovných kancelárií v presvedčení, že dovolenka ich vyjde lacnejšie, no služby a úroveň tým neutrpia. Tento formát využívajú takmer všetky CK. Dôvodom je, že do niektorých destinácií sa predaj zájazdov nerozbehol podľa predstáv predajcu aj napriek tomu, že v ponukách sa objavili aj niekoľkokrát počas sezóny, a preto je namieste  obozretnosť.stanování.jpg

Zopár tipov, ktoré vám ponúkneme, by vám v rozhodovaní mohlo pomôcť.

 

Cestovné kancelárie s tradíciou sú to pravé
Experimentovať s výberom cestovnej kancelárie sa vám nemusí vyplatiť, rozumnejšie je staviť na kvalitu, overenú rokmi a osloviť kancelárie s dlhoročnou tradíciou. Toto rozhodnutie má jednoduchý dôvod, kvalita sa chváli sama a už samotný fakt, že CK je na trhu napríklad 10 rokov znamená, že má svojich spokojných zákazníkov a je spoľahlivá.
 
Katalógy obzerajte, ale berte ich s rezervou
Prezeraniu katalógov sa nevyhnete, ale nie všetko, čo sa tam uvádza, musí byť aj pravda a naopak, mnoho z dôležitých informácií v nich nemusí byť uvedených. A práve tie by mohli záujem o daný zájazd znížiť. S rezervou treba brať aj fotografie daných destinácií, photoshop dokáže aj zázraky. Radšej si danú lokalitu vyhľadajte na sociálnej sieti, kde turisti vkladajú reálne nafotené zábery prípadne videá, ktoré sú oveľa autentickejšie.malajzie.jpg
 
Porovnávajte a hľadajte
Porovnajte si dve alebo tri vytipované CK a medzi nimi si urobte plusy a mínusy, ale nenaleťte hneď na prvú ponuku, ktorá sa zdá byť výhodná. Hľadaním nakoniec zistíte, že tú istú cenu  zaplatíte za zájazd s oveľa kvalitnejšími službami.
 
Recenzie vám podajú reálny obraz
Recenzie nepodceňujte, povedia vám to, čo sa v reklamných letákoch nedozviete, pretože ich píšu ľudia, ktorí pobyt vo vami vybranej lokalite zažili na vlastnej koži.
 
Trocha nedôvery nezaškodí…
Všetky dôležité informácie si preverte aj u nezávislých zdrojov, pretože cestovné kancelárie majú tendenciu tieto fakty prikrášľovať, takže dôveruj, ale preveruj.
Šťastnú ruku pri výbere vysnívanej dovolenky…